top of page

SPA&Masaj

Güncelleme tarihi: 12 May 2023

SPA & Masaj

SPA ve Masaj birlikte kullanılsa da aslında ayrı iki kelimelerdir. SPA kelimesi aslına baktığımız zaman Latincede sudan gelen sağlık anlamına gelmektedir. SPA temelinde su ile yapılmakta olan terapi ya da bakımları kapsamaktadır. Spa bakımları esnasında suya ek olarak doğal ve şifalı olduğu bilinen çeşitli taşlar, bazı aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanır. SPA hizmeti almak isteyen bireyler bu noktada dilediği uygulamayı seçebilirler.

Masaj, kabaca bir tabir ile vücutta yer alan yumuşak dokuların manipülasyonudur diyebiliriz. Vücut stresini azaltmak için uygulanan ve kasların rahatlamasına dinlenmesine fayda sağlayan bir takım uygulamalardan oluşmaktadır. Masaj, SPA hizmeti içerisinde de yeri olan bir uygulama olmakla birlikte vücudun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar. Masaj ve spa günümüzde özellikle de yoğun çalışan kişiler, sporcular tarafından sık sık tercih edilen uygulamalar olarak bilinmektedir.

SPA & Masaj Faydaları Nelerdir?

SPA faydaları ya da masaj faydaları saymakla bitmez. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda birçok faydasından söz etmek mümkün. SPA terapisi esnasında uygulanan çeşitli yöntemler, ortam ambiyansı gibi etkenlerle birleşerek ruhunuza dinlendirici etkiler sağlar. Masaj teknikleri ve aroma terapileri de eklenince bedeniniz oldukça rahatlayacak, adeta şifa bulacaktır. SPA’da birçok farklı yöntem ve masaj kullanılır. Bu noktada ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda karar vermeniz en doğrusu olacaktır. SPA’nın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

Kan dolaşımının düzenlenmesine, ideal seviyeye ulaşmasına yardımcı olur.

Toksinlerin vücuttan atılmasında kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak etkilere sahiptir.

Kasların gevşemesini, yumuşamasını sağlar. Ağır spor antrenmanlarının ardından sertleşen ve yorulan kas spazmlarını dindirme konusunda oldukça etkilidir.

Vücudun dinamizm kazanmasına yardım eder, daha dinç bir hale gelmenizi sağlar.

Stres ya da zihinsel yorgunluk gibi durumları ortadan kaldırır. Günlük hayat temposunda ortaya çıkan sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkileri tamamen ortadan kaldırır.

Vücutta yer alan aşırı elektriğin ortadan kaybolmasını sağlar ve kişinin rahatlamasına da yardımcı olur.

Gerginlik yaşıyor, geceleri uyku problemleri çekiyorsanız da SPA & Masaj sizin için ideal bir tercih olacaktır. SPA & Masaj iyileştirici etkileri ile bu sorunlardan tamamen kurtulmanıza yardım eder.

SPA&Masaj
SPA&Masaj

Comments


bottom of page