top of page

Kilo Verme

Güncelleme tarihi: 12 May 2023

Kilo Verme

Kilo vermek, dikkat edilmesi gereken oldukça önemli olmakla birlikte aynı zamanda oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Kilo kaybetmek için belirli bir rutin belirlemek ve bu rutini düzenli bir şekilde takip etmek son derece önemli bir nokta olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde kilo verme konusunda etkisi kanıtlanmış ve birçok kişi tarafından da onaylanmış birçok yöntemden söz etmemiz mümkün. Fakat yöntemler her ne kadar başarılı da olsa bazı alışkanlıklar değiştirilmediği takdirde kilo vermek oldukça zor bir hale gelecektir.

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo vermek istiyorum ya da kilo vermek için ne yapmalıyım diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içerikte sizlere kilo verme sürecinizde yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz. İlk olarak belirtmek gerekiyor ki kilo vermenin en doğru yolu doğal ve sağlıklı bir yeme alışkanlığına sahip olmaktır.

Porsiyonlarınızı kontrol edin

Birçoğumuz günlük hayatta aslında ihtiyacımız olandan çok daha büyük porsiyonlarda yemek tüketiyoruz. Bu hususa dikkat etmekte fayda var. Porsiyonları küçültün ve her zaman kontrol altında tutmaya çalışın.

Lif tüketimini arttırın

Genel olarak kilo verme diyeti uygularken dikkate aldığımız şeyler vitaminler, proteinler ve bazı diğer gıda bileşenleridir. Bu noktada genellikle lifleri atlıyoruz. Fakat liflerde vücudumuz için son derece önemli ve kilo verme sürecinde destek olacak besin grubudur. Bu nedenle günlük besin tüketiminizde lifleri atlamamaya gayret edin. Lifler kilo vermeye etkisinin yanı sıra bağırsak sağlığını da destekleyici özelliklere sahiptir.

İşlenmiş gıdalardan uzak durun

              Kilo veremiyorum gibi şikayetlere sahip insanların birçoğunun asıl problemi işlenmiş gıda tüketmeleridir. Özellikle de ilave şeker içeren, yüksek yağ içeriğine sahip işlenmiş gıdalardan uzak durun. Çünkü bu gıdalar kilo verme hedeflerinizin en büyük düşmanı olacaktır.

Kilo vermek için aç kalmayın             

Kilo vermek önemlidir fakat sağlıklı kilo vermek çok daha önemlidir. Kilo verebilmek için kendinizi aç bırakmayın. Bu durum sonucunda yeteri kadar protein tüketilmemesi gibi faktörler çok daha ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Hareket etmeyi unutmayın  

Hareketsiz bir yaşamla kilo vermek maalesef ki pek mümkün değil. Günlük hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz diyetlere ek olarak bol bol hareket etmelisiniz.

Kilo Verme
Kilo Verme

Comments


bottom of page