top of page

Neden Personal Trainer ile Çalışmalıyız?

Güncelleme tarihi: 12 May 2023


Neden Personal Trainer ile Çalışmalıyız?
Neden Personal Trainer ile Çalışmalıyız?

Her gün egzersiz yapmanız mı gerekiyor? Hangi ekipmanı hangi sırayla kullanmalısınız? Kardiyo şart mı? Daha hızlı daha iyi anlamına mı geliyor? Egzersiz yapmaya yeni başladıysanız, aklınızda milyonlarca soru olması doğaldır. Elbette, en iyi arkadaşımız Google bir çok cevabı verebilir ama hangileri vücudunuzu olmasını istediğiniz yere götürecek?

Kişisel bir antrenörle çalışmanın faydalarından biri vücut tipiniz ve hedefleriniz için gerekli bilgileri sağlayabilecek deneyimli bir eğitmene sahip olmaktır. Deneme yanılma iyi bir öğretmen olabilir, ancak bu işi en başından doğru bir şekilde yapmayı tercih etmez misiniz?

Kişisel bir antrenör size sadece nasıl egzersiz yapacağınızı söylemez, aynı zamanda beslenme ve genel sağlığınız konusunda size rehberlik ederken bunu güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızı söyler. Yaşam tarzınıza uygun bir program oluşturur ve harcadığınız zamana değecek öngörülebilir sonuçlarla sistematik bir eylem planı hazırlar.

Kişisel antrenörünüz spor salonu içerisinde sizi motive eden en büyük destekçiniz olur ve neden burada olduğunuzu sık sık hatırlatarak, sizi hedeflerinizden sorumlu tutar.

Kişisel antrenörler, mesleki yeterlilikleri ve bilgi birikimleri sayesinde içinde bulunduğunuz süreçte neyin önemli olduğunu daha hızlı tespit edebilir ve planınızı gerekli müdahalelerle hızlı bir şekilde düzenleyebilir.

Elbette her zaman kişisel bir antrenörle çalışmak zorunda değilsiniz. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ilk adımlarınızda bir antrenörden destek almanız spora olan ilginizi artıracaktır. Antrenörünüz vücut analizinizi yaparak, ulaşmanız gereken en doğru seviyeyi belirleyecek ve harekete geçmeniz için gereken motivasyonu sağlayacaktır. Kısa zaman içerisinde edineceğiniz bilgiler sayesinde bağımsız olarak çalışmaya devam edebileceğinizi göreceksiniz. Fitness hedefleriniz değiştiği zaman yine profesyonel bir antrenörden destek almanızda fayda olacaktır.

Comentarios


bottom of page